Reklama [B] - Seat Ateca
Dokonał rozboju – grozi mu 12 lat więzienia.

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z Pyrzyc i Lipian doprowadziły do zatrzymania w czwartek sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W czwartek, 18 lipca , po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach został powiadomiony o tym,że w Lipianach młody mężczyzna, trzymający w ręku nóż wtargnął do wnętrza kiosku i brutalnie, przemocą doprowadził znajdującą się wewnątrz kobietę do stanu bezbronności. Sprawca zabrał torebkę i uciekł w nieznanym kierunku.

Natychmiast na miejsce skierowane zostały wszystkie będące w dyspozycji dyżurnego załogi, wkrótce dołączyli do działań także policjanci pełniący służbę na wodzie (realizujący czynności w ramach programu Bezpieczne Wakacje). .
W Lipianach, w związku z rozbojem równolegle prowadzili czynności wykrywcze kryminalni, policjanci prewencji, technicy kryminalistyki, przewodnik z psem tropiącym. Do policjantów w służbie dołączyli wkrótce koledzy przebywający na wolnym.

Niespełna dwie godziny po zdarzeniu policjanci znali już tożsamość sprawcy i ustalili gdzie może przebywać. Ze względu na to, że podejrzany z pewnością był bardzo niebezpieczny do udziału w zatrzymaniu wytypowano trzy załogi i przewodnika z psem. Do zatrzymania doszło na drodze, kiedy podejrzany wynajętym samochodem wyjechał z miejsca zamieszkania. W aucie odnaleziono część przedmiotów pochodzących z przestępstwa i narzędzie, którym posłużył się podczas napadu.

Sprawcy rozboju grozi długoletnie więzienie. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę więzienia na okres do 12 lat i nie krótszą niż 3 lata. Prokurator Rejonowy w Pyrzycach wystąpił do Sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił zdanie Prokuratora -podejrzany na rozprawę oczekiwał będzie w areszcie śledczym.

Źródło: KPP Pyrzyce
mł. insp. Miłosz Bogdański

24-07-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne