Jechał o 56 km/h za szybko i stracił prawo do jazdy.

Piątkowe spotkanie z pyrzycką drogówką dla 26-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego skończyło się zatrzymanym prawem jazdy i mandatem karnym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w piątkowe popołudnie (22.02) zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mielęcinek na drodze wojewódzkiej nr 119 kierującego osobowym Volkswagenem. Powodem kontroli 26 – letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego była nadmierna prędkość. Mężczyzna jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali 26 - latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość niesie wysokie ryzyko wypadków i kolizji na drogach. Jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie może przebywać wielu pieszych oraz rowerzystów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej nie mają żadnych szans na to, aby wyjść ze zderzenia z pojazdem bez szwanku.

Źródło: KPP Pyrzyce

26-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne