Nowy e-dowód osobisty od 4 marca 2019.

e-dowód będzie plastikową kartą, wyposażoną w czip, na którym zostaną zapisane dane właściciela.

Elektroniczny dowód osobisty ma być bezpiecznym i bezpłatnym narzędziem komunikacji elektronicznej z administracją, służbą zdrowia czy podmiotami komercyjnymi a także umożliwić np korzystanie z elektronicznych bramek na lotniskach w Unii Europejskiej. Nowy e-dowód będzie ważny 10 lat.

O e-dowód można, ale nie trzeba starać się jeszcze przed upływem ważności posiadanego dokumentu. Wszystkie dowody, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych po 4 marca będą wyposażone w elektroniczny czip.

Wniosek o e-dowód można składać od poniedziałku 4 marca 2019 roku. Można to będzie zrobić tradycyjnie w urzędzie lub online.

26-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne