Reklama [B] - Seat Leon
Pamiętajmy o bezdomnych - działania prewencyjne.

Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wspólnie z strażnikami Straży Miejskiej przeprowadzili działania ukierunkowane na pomoc osobom bezdomnym. Funkcjonariusze oferowali pomoc osobom potrzebującym wsparcia podczas okresu zimowego, kiedy znacznie obniżają się temperatury powietrza.

Kolejny raz tej zimy dzielnicowi pyrzyckiej komendy przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu udzielenie pomocy osobom bezdomnym poprzez przekazanie informacji na temat adresów schronisk, noclegowni oraz organizacji i stowarzyszeń, w których mogą otrzymać schronienie i pomoc. Działania miały również na celu weryfikację posiadanych informacji o osobach bezdomnych oraz miejscach ich przebywania.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań przeprowadzali kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Sprawdzali pustostany, ogrody działkowe gdzie wielu bezdomnych całorocznie bądź sezonowo zamieszkuje w działkowych altankach. Przekonywali napotkanych bezdomnych, że trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, ale i życia. Informowali, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie. Spożywanie alkoholu daje złudne uczucie ciepła, a w rzeczywistości osoba nietrzeźwa zdecydowanie szybciej traci ciepło. Funkcjonariusze wspólnie kontrolowali warunki bytowe, w jakich przebywają osoby bezdomne zamieszkujące na działkach, sprawdzali czy posiadają odzież i opał na zimę.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i być może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Pyrzyce

05-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne