Reklama [B] - Seat Leon
Sprawca podejrzany o kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 25 marca 2019 r. w miejscowości Krzemlin, będąc uprzednio karanym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ponownie prowadził w ruchu lądowym pojazd tj. motorower znajdując się jednocześnie w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia w wysokości 0,7 promila alkoholu we krwi, tj. o czyn z art. 178a § 4 kk,

W dniu 25 marca 2019 r. na terenie miejscowości Krzemlin funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem podejrzanego.

Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia w wysokości 0,7 promila alkoholu we krwi.

Ponadto ustalono, że był on wcześniej karany sądownie za przestępstwo podobne, tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 4 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: Szczecin PO

15-05-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne