Nowoczesna szkoła = nowoczesny pracownik. Pyrzyce z nowymi przestrzeniami do praktycznej nauki zawodu.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach skorzystają z efektów inwestycji w infrastrukturę szkolnictwa zawodowego.

Przy unijnym wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 zmodernizowano budynek warsztatów oraz doposażono w sprzęt pracownie nauki zawodu. Otwarcie nowych edukacyjnych przestrzeni - powstałych w ramach projektu "Nowoczesna szkoła - nowoczesny pracownik" - nastąpi w środę, 25 września 2019 roku, po zakończeniu sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego.

Nowa infrastruktura to przede wszystkim lepsze warunki do zdobywania praktycznej wiedzy oraz wyjście na przeciw potrzebom lokalnego rynku pracy. Oblicze zmienił zatem nie tylko budynek warsztatów szkolnych, w którym odnowiono elewację ścian i sufity oraz wymieniono: okna, drzwi, oświetlenie, instalację wodociągową, elektryczną czy centralnego ogrzewania. W placówce doposażono także poszczególne pracownie. Sprzęt trafił do sal: informatyki, rysunku technicznego, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, obróbki ręcznej i maszynowej, pojazdów samochodowych, a także na halę główną warsztatów oraz na plac manewrowy do nauki jazdy kat. B i T.

Koszt całkowity inwestycji prowadzonej w Zespole Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Młodych Techników wyniósł ok. 2,5 mln zł. Urząd Marszałkowski dołożył do niej z puli eurofunduszy ponad 2,2 mln zł. Projekt realizowano od maja 2018 roku do końca czerwca 2019 roku.

Zadanie wpisało się w założenia 9 Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 "Infrastruktura publiczna, działanie 9.8 "Infrastruktura szkolnictwa zawodowego".

24-09-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia